Niskoenergetyczny dom

Przygotowaliśmy dla Ciebie sensowne i efektywne projekty domów. Wiemy, jak zbudować dom niskoenergetyczny, którego koszty eksploatacji będą wystarczająco niskie, aby zwrócić Ci częściowo koszty budowy domu.

garant

Jiří Lövy

opiekun programu Niskoenergetyczny dom

info@es-pl.pl

„Przyszłość należy do tych, którzy myślą już dzisiaj.“

Oszczędne domy są przyszłością budownictwa jednorodzinnego. Firma ES proponuje Ci taki dom już dzisiaj. Dokładamy wielu starań, nieustannie szukając optymalnych i oszczędnych rozwiązań w budownictwie. Nasi architekci pracują nad domami niskoenergetycznymi i pasywnymi. Wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie, byś Ty mógł już dzisiaj wybrać i zbudować z nami dom przyszłości.

Dom zbudowany z odpowiednio dobranych materiałów budowlanych

Dom niskoenergetyczny to mówiąc krótko taki dom, którego średnie zapotrzebowanie na energię jest trzykrotnie niższe niż w zwykłym domu. Operując liczbami - roczne zapotrzebowanie na ciepło w DOMU NISKOENERGETYCZNYM jest niższe niż 50 kWh/m2. Zwyczajny dom murowany potrzebuje średnio 170 kWh/m2 na rok. Budując dom niskoenergetyczny, zwiększamy wszelkie możliwe izolacje. Pierwszy dom ES, który otrzymał audyt energetyczny to dom Ekonom N14, w którym całkowita strata ciepła wynosi 5,3 kW.

Niskoenergetyczny dom
Niskoenergetyczny dom

Rozwiązanie, które przynosi efekty

„Uważajcie na typowo teoretyczne rozwiązania” – mówił nam nasz analityk finansowy. „Teoria musi być potwierdzona w praktyce, inaczej jest nic niewarta. Oprócz tego sami też możemy obliczyć, jakie oszczędności energii oferują budowane przez nas domy”. Wielokrotnie później wspominaliśmy jego słowa. W sumie łatwo zaprojektować dom niskoenergetyczny, znacznie trudniej wymyślić rozwiązanie, które jest ekonomiczne, czyli tanie. Tłumacząc dalej, najtrudniej zaprojektować taką konstrukcję domu, która będzie w miarę tania w budowie, koszty poniesione na zastosowanie energooszczędnych rozwiązań zwrócą się w ciągu kilku najbliższych lat, a w następnych będą przynosiły tylko oszczędności.

Być może was to zaskoczy, ale wiele budowanych w Polsce domów nie spełnia tego podstawowego wymogu. Wiele tak zwanych „rozwiązań niskoenergetycznych” kosztuje więcej niż oszczędności, które potem przynoszą. Dlatego tak ważną rzeczą jest wnikliwa analiza oraz przeliczanie efektywności i zwrotu ewentualnych kosztów budowy. Firma ES przygotowała dla Ciebie rozwiązanie, które jest sensowne. Wiemy, jak zbudować dom niskoenergetyczny tak, aby oszczędności w ogrzewaniu znacznie przewyższały koszty zastosowania energooszczędnych technologii.